Lettering

Parę ćwiczeń z liternictwa.

Czeeść. Ostatnio miałam kreatywną nockę i postanowiłam trochu popisać. Wzięło się to znikąd. Nagle naszła mnie nieodparta ochota tworzenia. Włączyłam internet, popatrzyłam na kilka projektów i postanowiłam je napisać. Pierwsze co zrobiłam, to rozgrzałam rękę. Przez cały czas trzęsła mi się ręka, więc liternictwo było w tą noc cięższym zadaniem niż myślałam.

Następnie pisałam wszystkie literki alfabetu, żeby przypomnieć sobie czcionkę. Grubość kreski jest zależna od nacisku pisaka na kartkę. Jeżeli naciskam mocno, linia jest gruba, a jeżeli słabo, cienka.

W końcu nadszedł czas na prawdziwe słowa! Najpierw kilka  podejść, potem poprawianie niby doskonałego projektu. Podkreślam, że nie jest to profesjonalne liternictwo. Robię to dla przyjemności i żeby zaspokoić trochu moje adhd rąk 😀 Zapraszam do oglądnięcia moich „dzieł”.

Dziękuję za uwagę. Chcę napisać jakieś dłuższe opowiadanie. Mam chyba na myśli naskrobanie jakiegoś fan fiction. Zobaczymy czy Wena się pojawi. Pozdrowienia kochani 🙂

Jeden komentarz

  • Karolina Kosek

    uwielbiam oglądać filmiki, gdzie tworzą takie kaligraficiarskie (?) dzieła 😉 to jest takie hipnotyzujące, bardzo żałuję, ze sama nie mam do tego smykałki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *