Inspiracja

Co mnie inspiruje?

Oto jest pytanie! A co jest odpowiedzią?  Na pewno nie jedno słowo, nie jedna rzecz, nie jedno wyrażenie. Czasem, tak jak to napisałam w zakładce „Ja, RaveN” są to proste,  codzienne gesty, wydarzenia,  czynności, ludzie, których spotykam, ich słowa, zachowanie, wygląd. Niekiedy leżę na łóżku, czekając na sen, zatapiam się w nieskończony oceanie myśli. Wspominam,  analizuję i interpretuję. Niczym Sherlock w swoim Pałacu Pamięci 😉 Pomocne dla mnie bywają również sny. Oj tak! Moje marzenia senne są bardzo złożone i nieraz opowiadają historie godne umieszczenia na papierze.Kiedy mam nastrój, wenę, inspirację, natchnienie na pisanie, lubię dodatkowo poruszyć umysł i duszę tzw. muzyką epicką. Często są to soundtracki z filmów i gier. Gdy włączam muzykę, zatapiam się w niej, a nuty docierają, nie jestem pewna gdzie. Do mojej duszy? Na pewno gdzieś głęboko. W głowie wtedy zaczynają powstawać konkretne obrazy i akcje. Moim ulubionym zespołem jest Two Steps From Hell. Poniżej znajdziecie kilka ich utworów. 
Filmy i gry również dają mi inspirację. Widzę, że człowiek jest zdolny do tworzenia fenomenalnych historii, które wciągają i niejednokrotnie dają do myślenia. Takie samo wrażenie odnoszę, gdy czytam książki. To mnie napędza, motywuje do działania. Zaczyna się proces tworzenia, wiele razy przerywany brakiem Weny lub po prostu czasu. Kiedy jesteś zainspirowany, masz pomysł, ale nie masz Weny, ciężko przelać myśli na papier. 
Inspirujące dla mnie są również miejsca. Czasem to zaniedbane bloki z odpadającym tynkiem , a czasem ciche ustronne miejsce na łonie natury. Koniecznie muszę zacząć nosić ze sobą notatnik. Zdarza się tak, że przyjdzie mi coś do głowy. Gdy tego nie zapiszę, moja inspiracja ginie gdzieś w natłoku myśli. Zapisywałam zdania na telefonie, ale potem ciężko je znaleźć w stertach wiadomości, przypomnień i notatek.
Moje postanowienie: zabierać ze sobą notes!

A co Was inspiruje? Czekam na komentarze 🙂 Może i ja skorzystam z Waszych sposobów.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *